UTSTÄLLNINGAR 2017

ENGELSK SPRINGER SPANIEL
Fet text = De utställningar vi planerar att delta på
Datum Arr. Ort Domare + anmälda vuxna BIR BIM
7/1 SKK Int Göteborg (My Dog) Renée Sporre-Willes (40) CH Charm And Passion Avendesora Poland Barecho Whirl Of Luck
8/1 SKK Int Göteborg (My Dog) Stanley Shen (47) CH Barecho Play Now Pay Later CH Barecho Party In My Head
21/1 SSRK Kumla Caroline Lundqvist (50) CH Barecho Deal Or No Deal CH Goldmoore's Release Me
4/2 SSRK Mjölby Benny Blidh von Schedvin (29) Barecho U Must Be The One CH Lizziardh's Valentino
5/3 SSRK Moheda Börje Johansson (32) CH Lizziardh's Aberfeldy CH Trollängens Ohio
12/3 SKK Int Strängnäs Birgitta Svarstad (70) Adamant's Rags To Riches Adamant's Real Trouper
18/3 SKK Int Malmö Ales Novak (25) CH Barecho Glint Of Gold CH Barecho Play Now Pay Later
26/3 SSRK Högbo Lars Widén (41) CH Barecho Play Now Pay Later Barecho U Must Be The One
8/4 SSRK Kungsbacka Börge Espeland (41) Sieger's Never Walk Alone CH Big Brazzel Higher And Higher
9/4 SSRK Kungsbacka Jan-Erik Ek (27) CH Goldmoore's Release Me CH Picabo's Wössner
16/4 SSRK Forshaga Lena Rollmar (29) CH Goldmoore's Release Me Fire'n Ice Magic Rhythm
22/4 SSRK Boden Arvid Göransson (14) High Pheasant's Working Grenade High Pheasant's Keep Me Awake
22/4 SKK Nat Västerås Anna Geschwindt Eriksson (49)
(valpar, juniorer och veteraner - Wera Hubenthal)
Barecho U Must Be The One CH Barecho Play Now Pay Later
6/5 SKK Int Lidköping Karl Eddie Berge (17) Sieger's Never Walk Alone CH Finnlidens His Majesty
6/5 SSRK Visby Mikael Tranholm (37) CH Big Brazzel Every Time We Touch CH Fire'n Ice Magic Rhythm
7/5 SSRK Visby Sjoerd Jobse (37) CH Big Brazzel Every Time We Touch CH Fire'n Ice Magic Rhythm
13/5 SK Inoff. Östergötland Chris Stobbie (22) CH Lizziardh's Valentino Hi-Design's Special Edition
20/5 SSRK Skellefteå Lena Rollmar (16) CH High Score Just A Dancer CH High Score Just Like Flying
20/5 SSRK Ulriksdal Vibeke Paulsen (41) Fansome Look Ma No Hands CH Big Brazzel Daydreamer
21/5 SKK Nat Piteå Jetta Tschokkinen (14) CH High Score Just Like Flying CH High Score Just A Dancer
21/5 SKK Int Hässleholm Sjoerd Jobse (27) Zelini's Back To The Future Sieger's Joy In Motion
21/5 SK Inoff. Södertälje Kath Holt (45) CH Mountjoy Painted Peggy CH Mountjoy Scallywag Sam
21/5 SSRK Östersund Jari Partanen (15) CH Finnlidens His Majesty Picabo's It's My Life
27/5 SK Inoff. Brunskog Roland Fors (19) Cool Moon Avendesora Poland CH Cloette's Under My Spell
27/5 SSRK Hasslarp Barbara Muller (29) CH Big Brazzel Daydreamer CH Astrospring's Orion
28/5 SSRK Hasslarp Sascha Paduch (32) CH Big Brazzel Born To Win CH Astospring's Orion
28/5 SKK Int Gimo Sjoerd Jobse (41) CH High Score Just A Dancer Barecho U Must Be The One
3/6 SKK Int Norrköping Joakim Ohlsson (38) CH Barecho Play Now Pay Later Spring Cheiz Palmira Happy Together
4/6 SKK Int Norrköping Glenda Goller (37) Melverly Top Scorer CH Barecho Party In My Head
5/6 SKK Int Norrköping Michael Kristensen (32) Barecho U Must Be The One Barecho You Rock My World
10/6 SKK Nat Leksand Zorica Salijevic (35) CH Barecho Play Now Pay Later CH Barecho Glint Of Gold
10/6 SSRK Örnsköldsvik Siv Sandö (17) CH High Score Just A Dancer CH High Score Made of Honey
11/6 SSRK Sundsvall Kari Granaas Hansen (13) Barecho Spitting Image Spring Cheiz Palmira Happy Together
11/6 SKK Nat Vänersborg Sara Nordin (25) Barecho U Must Be The One CH Springdust's About-Rhythm
18/6 SKK Int Vännäs Sara Nordin (13) CH High Score Made Of Honey Melverly Top Scorer
18/6 SSRK Gränna Filip Johnsson (34) CH Springdust's About-Rhythm Big Brazzel Join The Moment
1/7 SKK Int Gällivare Sonia Kelveri-Philippou (15) High Score On The News Adamant's The Motion Picture
1/7 SK Inoff. Hofsnäs Tina Angrell (20) CH Goldmoore's Release Me CH Barecho Play Now Pay Later
2/7 SKK Nat Borås Jessie Borregaard Madsen (30) CH Goldmoore's Release Me CH Springdust's About-Rhythm
7/7 SKK Int Tvååker Elena Ruskovaara (23) Barecho Xtra Sweet Barecho You Rock My World
8/7 SKK Nat Tvååker Christina Daniels (25) CH Goldmoore's Release Me CH Lizziardh's Valentino
8/7 SKK Nat Alfta Wim Wellens (18) Melverly Top Scorer Elgentorpets Joyride
8/7 SSRK Sunne Liz-beth C Liljeqvist (18) CH Springdust's About-Rhythm CH Big Brazzel Every Time We Touch
15/7 SK Club Show Örebro Graham Osborne & Sandy Hall (117) Cool Moon Avendesora Poland Fire'n Ice Make My Daydream True
16/7 SKK Int Piteå Cristian Vantu (10) CH High Score Just A Dancer CH High Score Made Of Honey
16/7 SSRK Högbo Johan Andersson (22) Barecho You Rock My World Glamorly God Save The Queen
23/7 SKK Int Köping Erna-Britt Nordin (26) Fire'n Ice Make My Daydream True Mountjoy Ticklish Timothy
30/7 SKK Int Ransäter Eeva Rautala (41) Fansome Look Ma No Hands CH Big Brazzel Every Time We Touch
5/8 SKK Nat Visby Frank Kane (15) Barecho You Rock My World Quality Design Loved Someone Really
6/8 SKK Int Visby Ales Novak (13) Barecho You Rock My World Barecho Whirl Of Luck
6/8 SKK Int Svenstavik Martin Johansson (16) Springtrend Silver Shadow Melverly Top Scorer
12/8 SKK Int Askersund Arvid Göransson (28) CH Mountjoy Ticklish Timothy Picabo's Cinderella Girl
13/8 SSRK Askersund Magdalena Karlsson (19) CH Springdust's About-Rhythm CH Springdust's Awesome-Angel
13/8 SKK Int Ronneby Claudio De Giuliani (23) CH Big Brazzel Back In Business CH Lizziardh's Aberfeldy
13/8 SKK Nat Överkalix Per Harald Nymark (14) Finnlidens Ice Cake CH High Score Just A Dancer
19/8 SKK Nat Norrköping Henrik Härling (17) CH Barecho Spitting Image CH Barecho Poetry In Motion
20/8 SKK Nat Eskilstuna Eva Jönsson (17) CH Barecho Play Now Pay Later CH Barecho Poetry In Motion
26/8 SKK Nat Ljungskile Henrik Härling (28) Fansome Look Ma No Hands CH Melverly Bang Tidy
27/8 SKK Nat Märsta Vidar Grundetjern (46) CH Barecho Play Now Pay Later CH Big Brazzel Every Time We Touch
27/8 SSRK Gustavsberg Ola Eriksson (28) CH Astrospring's Phoenix Fire'n Ice Make My Daydream True
2/9 SKK Int Högbo Hans Rosenberg (29) Spring Cheiz Palmira Happy Together Melverly Top Scorer
3/9 SSRK Vännäs Svante Frisk (13) CH Barecho Spitting Image Klovstamons I Will Wait
3/9 SKK Nat Öland Rodi Hubenthal (18) CH Lizziardhs Aberfeldy CH Lizziards Valentino
9/9 SKK Nat Gimo Jeanette Balkan (25) CH Barecho Play Now Pay Later Lelica's Perfectly Sweet
9/9 SK Inoff. Ask Martin Adner (18) CH Mountjoy Painted Peggy Sieger's You're My Hero
10/9 SKK Int Eslöv Cindy Pettersson (27) Goldmoore's All Time High Art-Wave's Arts And Crafts
7/10 SKK Int Sundsvall Cathy Delmar (34) CH Finnlidens His Majesty Merjano's Frida's Girl
28/10 SSRK Mjölby Annelie Karlsson (36) Barecho U Must Be The One CH Lordsett Truly Madly Deeply
28/10 SSRK Boden Markku Kipinä (9) High Score On The News High Score One Night Stand
5/11 SKK Int Växjö Mats Jonsson (43) CH Barecho Play Now Pay Later CH Big Brazzel Born To Win
11/11 SSRK Åstorp Gunnar Nymann (36) CH Lizziardhs Aberfeldy CH Art-Wave's Pop A Top Again
12/11 SSRK Rättvik Annelie Karlsson (37) CH Springdust's About-Rhythm Spring Cheiz Pandora
25/11 SSRK Östersund Patric Ragnarsson    
26/11 SSRK Östersund Sven Slettedal    
17/12 SKK Int (SEV-17) Stockholm Hanar & BIR: Inga Bonnez
Tikar: Hans Almgren
   

Utställningar 2016

Barecho © 2017